Słownik pojęć hazardowych – słownik hazardzisty

Aby zagrać w pokera lub kasyno online wystarczą tylko dobre chęci, komputer, fundusze na start i… porządny słownik. Żargon internetowych hazardzistów czyli słownik hazardzisty lub słownik pojęć hazardowych to przemieszanie języka angielskiego,

slangu internautów i terminologii związanej z hazardem. Na ten obszerny temat mogłaby powstać niejedna językoznawcza praca magisterska, jednak nie ma co się załamywać – po kilku tygodniach grania podstawy tego żargonu nie mają dla gracza tajemnic. A nawet jeśli, to poniżej zamieszczam pomocną ściągawkę 😀

oto ona :

Add-on Wykupienie dodatkowych żetonów podczas przerwy w turnieju z dozwolonym add-on

Added tournament Turniej pokerowy, w którym pulę nagród tworzy oprócz Buy-inów graczy także określona kwota od pokerroomu.

Ante W niektórych pokerroomach (z reguły na wyższych levelach) opłata pobierana przed rozdaniem na poczet puli pot. W przeciwieństwie do blindów, ante pobierane jest co rozdanie od wszystkich graczy przy stole. Jest z reguły znacznie mniejsze od aktualnej stawki.

Away Sitout

Bankroll Ilość pieniędzy zgromadzonych na koncie pokerowym, czy też w szerszym rozumieniu: całość finansów gracza płynących z hazardu lub przeznaczonych na hazard.

BB Skrót od Big Blind.

Break Przerwa w turnieju pokerowym (zwykle trwa 5 minut, raz na godzinę).

Button Oznaczenie dealera w danej partii.

Buy-in Koszt wstępu do turnieju pokerowego. Zwykle składa się z części wędrującej do puli nagród oraz z fee. Wstęp do niektórych turniejów opłacać można także punktami.

Dealer Krupier.

Fee Opłata dla pokerroomu, jaką wnosi się przed Sit’n’go lub zwykłym turniejem pokerowym, która nie wędruje do puli nagród (np. Buy-in $10 + $1 – wtedy fee to $1). Zwykle wynosi 10% głównego Buy-in’u.

Freeroll Turniej pokerowy z darmowym wstępem.

GG Good game, często używane po skończeniu turnieju.

Guaranteed tournament Turniej z gwarantowaną pulą nagród.

Heads up Gra pokerowa rozgrywana na zasadach turnieju Sit’n’Go, w której bierze udział tylko dwóch graczy.

HU skrót od Heads up.

Level Okres turnieju pokerowego o określonej wcześniej długości, w którym obowiązują dane stawki; w czasie trwania turnieju stawki wciąż wzrastają, co oznacza się odpowiednim numerem levelu (np. Level I – 10/20, Level II – 25/50 itd.).

nh Skrót od nice hand (dobre rozdannie), zwrot używany w ramach gratulacji.

Noob Początkujący gracz.

One Hand Tournament Turniej pokerowy będący bardziej losowaniem niż grą. Od pierwszego rozdania wprowadzane są olbrzymie stawki lub ante, przez co wszyscy gracze w każdym rozdaniu wchodzą all in.

Pot Łączne stawki wniesione przez graczy, kwota o jaką toczy się gra.

Prize pool Pula nagród.

Paytable Spis wygranych przysługujących np. w grze w sloty za zdobycie wygrywającego układu.

Rake Opłata pobierana przez pokerroom. Kiedy podczas gry przy stoliku stawka osiąga określone minimum, pobierany jest z niej % określony przez pokerroom.

Raked hand Rozdanie, w którym gracz uczestniczył i w którym pobrany został rake.

Re-buy Ponowne wykupienie żetonów podczas gry w pokera. W przypadku turniejów z dozwolonym re-buy’em możliwa jest dalsza gra w przypadku wyeliminowania, po ponownym opłaceniu Buy-in’a. Zwykle re-buy dozwolony jest tylko w początkowej części turnieju.

SB Skrót od Small Blind.

Scatter W slotach symbol którego samo pojawienie się na bębnach w określonej ilości powoduje wygraną; symbole te nie muszą ułożyć się w odpowiednie linie.

Scheduled tournament Turniej pokerowy zaplanowany odpowiednio wcześniej, rozgrywający się o określonej porze.

Sit’n’go Gra pokerowa na zasadach zwykłego turnieju, jednak rozgrywana nie o konkretnej porze, lecz automatycznie po uzbieraniu określonej liczby graczy (np 2,6, 10 czy 50).

Sitout Status gracza, który nie zgłosił się na turniej na który był zarejestrowany, lub nie odpowiedział na czas podczas któregoś z rozdań. Dopóki gracz o statusie Sitout (w niektórych pokerromach Away) nie powróci – wszystkie jego rozdania będą pasowane.

Stack Ilość posiadanych żetonów

Token Bilet na turniej.

Tournament Turniej pokerowy.

Turbo tournament Turniej przyspieszony, z krótszymi levelami

Turniej pokerowy Gra rozgrywana między graczami, którzy wnieśli odpowiedni Buy-in (wyłączając freerolle). Gracze otrzymują równą ilość żetonów. Gracz, który jako pierwszy straci wszystkie żetony zajmuje ostatnie miejsce, kolejny przedostatnie itd. Nagrody przyznawane są za zajęcie najlepszych, określonych wcześniej miejsc w turnieju. Stawki w turnieju rosną w ustalonym wcześniej tempie.

ty Skrót od thank you, podziękowanie, najczęściej używane po zwrocie nh, czasami też sarkastycznie po wygranym rozdaniu.

Wild W slotach symbol mogący zastępować inne symbole, z reguły nie dotyczy to symboli Scatter, bonusowych oraz symboli potrzebnych do wygrania jackpota.

WTG Way to go, gratulacje.

obstawianie prze vpn